Łóżka drewniane sosnowe

łózko sosnowe 2

łózko sosnowe 2

Podstawowym wyposażeniem każdej sypialni jest łóżko, które w zależności od naszych potrzeb oraz warunków przestrzennych może mieć rozmaite wymiary. Różny może być również materiał, z którego jest ono wykonane, jednak my, świadomi zalet drewna, proponujemy łóżka drewniane sosnowe.

Jakie łóżko do sypialni?
Stojąc przed zakupem łóżka do sypialni spotkać możemy się z bogatą ofertą rozmaitych łóżek: metalowych, z płyty, tapicerowanych, rattanowych, drewnianych. Każde z nich okazać może się dla nas wyjątkowe, bowiem w pierwszej chwili większość z nas zwraca uwagę na wygląd. Poza nim liczy się, i to w dużej mierze, jego wykonanie oraz trwałość, dzięki której zakup łóżka okaże się zakupem na lata.
Drewno sosnowe i jego zalety
Łóżka drewniane są łóżkami bardzo trwałymi oraz korzystnie wpływającymi na nasze zdrowie i samopoczucie. Sam produkt – drewno – to surowiec bardzo dobrze sprawujący się w obróbce. Dzięki swojej plastyczności nadać można mu różny styl, od klasycznego przez stylizowane, po nowoczesne.
Drewno sosnowe można barwić, dlatego uzyskać można różne kolory końcowe. Naturalnym kolorem drewna sosnowego jest złocista żółć, jednak dzięki zastosowaniu bejc, kolor ten zmienić można na odcień olchy, dębu, orzecha.
Drewno sosnowe należy do materiałów oddychających i dzięki tej właściwości, łóżka drewniane sosnowe, jak i pozostałe meble drewniane sosnowe, polecane są każdemu, kto dba o higienę oraz alergikom, dla których ważnym jest usuwanie z ich otoczenia drobnoustrojów.

Warte podkreślenia jest także to, iż meble drewniane wykazują właściwości elektrostatyczne, dzięki czemu w ich obrębie nie dochodzi do zawirowań kurzu – czynnik ten jest szczególnie istotny w przypadku alergii na roztocza kurzu domowego, choć, zahamowanie osadzania się kurzu bywa też szalenie istotne w zachowaniu czystości.
Trwałość, solidność, wygoda, bezpieczeństwo, walory zdrowotne oraz wprowadzenie do naszych wnętrz elementu natury przemawiają za tym, by zdecydować się na zakup łóżka drewnianego.
Jaki rodzaj łóżka drewnianego wybrać?
Łóżka drewniane, dzięki plastyczności drewna, mogą przybierać rożne kształty. To, co je odróżnia to przede wszystkim ich wezgłowia, a więc tak zwane czółka łóżka (część przy głowie i przy nogach). Do części tych dopasowuje się elementy boczne tak, by wszystkie fragmenty tworzyły pasująca do siebie całość.
Wiele łóżek drewnianych posiada wyższy zagłówek i niższe czoło u nóg, sam zaś zagłówek jest tym elementem łóżka, którego styl skłania nas do zakupu. Może być on wygięty, a więc zakończony łukiem lub prosty, wykonany z jednego lub kilku elementów, lity bądź z frezem – możliwości jest wiele i tylko od wizji fachowca lub naszych zależy to, jaki będzie efekt końcowy, a więc jak zaprezentuje się łóżko.
Jaki rozmiar łóżka wybrać?
Rozmiar łóżka może być różny i tylko od nas samych zależy to, na jaki się zdecydujemy. Do najbardziej podstawowych, a zarazem najczęściej kupowanych należą łóżka sosnowe w rozmiarach: 90×200 (jako łóżko pojedyncze) oraz 140×200, 160×200, 180×200 (jako łóżka podwójne, małżeńskie).