Sklep ze smyczami dla psów

Wybór smyczy jest kluczowy dla każdego właściciela czworonoga. To właśnie smycz dla psa zapewnia bezpieczeństwo podczas spacerów, ale również ma dawać psu wygodę i swobodę poruszania. Ze względu na to należy dobrać rodzaj smyczy do rozmiaru pupila, jak i również tego, w jaki sposób porusza się podczas spacerów.

Smycze dla psów dostępne są w trzech różnych typach: klasyczne, regulowane i automatyczne flexi. Klasyczne smycze są z reguły najkrótsze, jako że ich długość zazwyczaj nie przekracza dwóch metrów. Polecane są dla dużych psów i podczas nauki chodzenia przy nodze. Korzystając z klasycznej smyczy właściciel będzie miał możliwość szybszej reakcji, jeśli pies się przestraszy i spotka innego czworonoga. Wykorzystywana przy nauce prawidłowej postawy podczas spacerów, w przyszłości może być wymieniona na smycz regulowaną lub automatyczną, tak aby zapewnić pupilowi większą swobodę poruszania.

Smycz automatyczna flexi polecana jest właścicielom niewielkich psów. Najdłuższe smycze tego typu mają po kilka metrów, co zapewnia czworonogowi dużą swobodę ruchu podczas spacerów. Korzystanie z tego typu smyczy wymaga jednak ostrożności – w razie nagłej sytuacji smycz należy szybko zablokować i przyciągnąć psa bliżej siebie. Smycze automatyczne nie sprawdzą się również u młodych psów, które dopiero rozpoczynają naukę prawidłowego poruszania się podczas spacerów. Korzystanie z takiej smyczy może skutkować tym, że pupil nie będzie potrafił chodzić przy nodze i może niekontrolowanie ciągnąć za sobą właściciela.

Sklep z najlepszymi smyczami dla Twojego psa: https://www.joqu.com.pl/pl/oferta/smycze-dla-psow