Pielęgnacja to podstawa

Bardzo wiele osób często zapomina o pielęgnacji. Wynika to z faktu, ze jest to proces długotrwały i jeden zabieg pielęgnacyjny nie wystarczy, by skóra i włosy były w dobrej kondycji przez lata. Dlatego też bardzo łatwo zaniedbać tę kwestię. Jak zatem zacząć pielęgnację i wyrobić sobie dobry nawyk jej kontynuowania?

Zacznij od wewnątrz
Piękna skóra, włosy i paznokcie nie będą nigdy zasługą zabiegów kosmetycznych, maseczek i innych specyfików. By wyglądać pięknie potrzebujemy w pierwszej kolejności kompletu witamin i minerałów, które zapewnią im zdrowie. Najlepiej dostarczać je organizmowi w postaci zbilansowanej diety bogatej w owoce, warzywa, ryby oraz chude mięso. W przypadku gdy dieta nie wystarcza lub mamy wątpliwości warto sięgnąć po suplementy diety, np. komplety witamin zawierające też skrzyp, który korzystnie wpływa na skórę włosy i paznokcie. Konieczne jest by przyjmować preparat regularnie i być cierpliwym. Efekty nie przyjdą po jednym dniu.

Konsekwencja to podstawa
Podobnie konsekwentnym trzeba być w przypadku pielęgnacji. Konieczne jest, by wyrobić w sobie nawyk wieczornego zmywania makijażu. Spanie w makijażu to prawdziwe zabójstwo dla cery. Dlatego warto wprowadzić w życie wieczorny rytuał obejmujący zmywanie makijażu, nakładanie kremu itp. Z kolei włosy powinnyśmy oszczędzać w miarę możliwości i nie serwować im na każdym kroku tapirowania, suszenia gorącym powietrzem czy prostowania. Notoryczne stosowanie takich zabiegów niesamowicie niszczy włosy. Konieczna jest wówczas intensywna pielęgnacja i regeneracja, np. w postaci regularnych masek nakładanych na włosy.

Zapraszamy: http://studio-mp.pl/