Nawet nie wiedziałeś, że to artykuły typowo biurowe!

Artykuły i akcesoria biurowe otaczają nas nie tylko w biurze, ale towarzyszą nam w codziennym życiu. Wystarczy tylko się rozejrzeć!

Gumki recepturki
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że gumki recepturki należą do grupy artykułów i akcesoriów biurowych. Są wykorzystywane w wielu dziedzinach życia, które nie mają z biurem nic wspólnego. Wiążą bukiety kwiatów, włoszczyznę, często mocują gniazdka elektryczne. Powszechnie wykorzystywane są w modelarstwie oraz w bankach, gdzie wiążą banknoty w zgrabne pliki i rulony. Należą do artykułów i akcesoriów biurowych, których nie zauważa się, aż do momentu gdy ich zabraknie.

Etykiety adresowe
To specjalne etykiety samoprzylepne, które umożliwiają szybkie adresowanie listu czy paczki. W biurach służą jako adresowniki z danymi kontrahentów. Są jednak szeroko wykorzystywane w gospodarstwach domowych.

Przyborniki na biurko
Każdy uczeń ma na swoim biurku przybornik, w którym równo układa kredki i ołówki. Jest to sprzęt typowo biurowy i to właśnie w nich początkowo używane były przyborniki. Obecnie, są w prawie każdym domu. Przybierają coraz bardziej wymyślne formy i kształty. Stają się coraz bardziej ergonomiczne, a przede wszystkim – wygodne. Ich podstawowym zadaniem jest ułatwienie pracy oraz utrzymania porządku w piśmienniczych drobiazgach.