Najlepsze fajerwerki na Sylwestra

Odpalanie fajerwerków to tradycja, bez której wiele osób nie wyobraża sobie zakończenia starego roku. Co ciekawe, w wielu krajach pirotechnika jest dozwolona tylko w Sylwestra. Tym bardziej możemy docenić show, jakie szykują nam władze miast i sami się do niego przyłączyć, kupując swoje fajerwerki.

Ważne jest, aby pamiętać, że materiały pirotechniczne obowiązkowo muszą posiadać instrukcję objaśniającą każdy krok i certyfikat bezpieczeństwa CE. Warto być ostrożnym przy dokonywaniu zakupów i zawsze sprawdzać czy produkt jest kompletny. Dzięki temu uchronisz siebie i bliskie ci osoby przed przykrymi konsekwencjami złej obsługi fajerwerków. Najczęstszym producentem z jakim spotkasz się na oznakowaniu materiałów pirotechnicznych, są Chiny. Można jednak polecić też inne firmy, takie jak włoskie i niemieckie – Pirotecnica Manna, FDF, Zink.

Najlepsze fajerwerki

Najlepsze fajerwerki sprawiają, że uroczystość pozostaje w pamięci na długi czas. Najpopularniejszy rodzaj wśród nich to chyba rakiety i wyrzutnie. Te największe i najdroższe kupowane są przez miasta, czy instytucje i przeznaczone są do pokazów profesjonalnych. Co ciekawe, efekty tego rodzaju fajerwerków mają swoje nazwy, takie jak kometa, palma, chryzantema, czy rybka. Przed zakupem dobrze jest się zastanowić, czego oczekujemy od produktu, mieć jakąś wizję w głowie. Stosowanie różnych składników ma wpływ na rodzaj efektu fajerwerków (kształt, kolor, długość palenia) a ich waga na wielkość efektu. Petardy dają tylko efekt hałasu. Fontanny z kolei są spokojniejszą opcją, idealną na rodzinne przyjęcie. Ciekawym pomysłem są motylki świetlne, które wznoszą się do góry zmieniając barwy. W dobrym sklepie możesz mieć naprawdę szeroki wybór. Dzięki temu przygotujesz fascynujący pokaz, nawet na swoim podwórku.