Otulacz dla niemowlaka – praktyczny prezent dla przyszłej mamy

Pomysłów na prezent dla przyszłej mamy jest wiele, ale dobrze jeśli jest to coś praktycznego. Ze względu na swój uniwersaliom najczęściej na prezent wybiera się ubranka lub kocyk. Równie dobrym pomysłem może być również otulacz dla niemowlaka.

Dla spokojnego snu jak w brzuchu mamy

Otulacz dla noworodka jest polecany przez pediatrów oraz położne. Pomagają dziecku oswoić się z nowym otoczeniem. Otulacze ściśle przylegają do skóry noworodka, ale nie uciskaj i nie krępują mu ruchów. Miękka i ciepła tkanina otulacza zapewnia dziecku właściwy komfort, zbliżony do tego, jaki miał w brzuchu mamy. Ponadto uspokaja go i tym samym zmniejsza płaczliwość. Otulacz daje dziecku poczucie bezpieczeństwa. Dzięki niemu dziecko nie wybudza się tak często bez powodu czy też w wyniku tak zwanego odruchu Moro – niekontrolowanego wyrzucania rączek do góry. Otulacze stosuje się zwykle do 3 miesiąca życia.

Rodzaje otulaczy i jak wybrać odpowiedni?

Najlepsze są otulacze dla niemowlaka wykonane z bawełny oraz bambusa, które są lekkie, oddychające oraz antyalergiczne. Będą idealne na lato, ale nie tylko. Wybierając odpowiedni otulacz dla niemowlaka warto zwrócić uwagę, aby nie był wykonany z tworzyw sztucznych, które nie są przewiewne i mogą spowodować przegrzanie dziecka.

Otulacze dla noworodka powinny posiadać atest gwarantujący bezpieczeństwo materiałów czy barwników użytych do ich produkcji. Ponadto otulacz nie powinien mieć żadnych ostrych wykończeń lub drapiących metek, a ewentualny zamek dobrze zabezpieczony.