Pieluchy tetrowe

W dzisiejszych czasach największą popularnością cieszą się pieluchy jednorazowe, jednak pieluchy tetrowe dawniej były niezbędne dla dziecka. Aktualnie też są potrzebne, dlatego nie może ich zabraknąć w kompletowaniu wyprawki dla noworodka.

Pieluszki tetrowe i ich zalety

Pielucha tetrowa może służyć jako przykrycie dla dziecka w cieplejsze dni, także do wycierania buzi dziecka. Ich największą zaletą jest fakt, że pieluchy tetrowe można używać wielokrotnie. Wystarczy je tylko wyprać i znów są gotowe do użytku. Ponadto, są wykonane z samych naturalnych tkanin, dlatego nie ma mowy o żadnej alergii lub odparzeniach. Co ciekawe, dawniej były dostępne jedynie białe pieluchy tetrowe. Aktualnie znajdziemy mnóstwo różnych kolorów; od jasnych, do ciemnych, mają także nadruki z postaciami z bajek lub z misiami. To ciekawa opcja dla każdej przyszłej i obecnej mamy, a dodatkowo dziecko może być zachwycone kolorową pieluszką z tetry.

Kolejną niezaprzeczalną zaletą jest niska cena tego produktu. Na rynku znajdziemy wersje pieluszek od kilku, do kilkunastu lub kilkudziesięciu złotych. Wszystko zależy od kolorów, dodatkowych wzorów itp. Taka pielucha zazwyczaj jest szeroka i prostokątna – można ją z łatwością złożyć i schować do szafki. Pielucha tetrowa to gwarancja dobrej jakości i wygody dla każdego malucha. Dawniej były to jedyne dostępne pieluchy, którymi zawijano pupę dziecka i używano wielokrotnie. Dzisiaj praktycznie nikt już tego nie robi, gdyż najwygodniejszą i najszybszą opcją jest korzystanie z pieluch jednorazowych, które po jednym użyciu się wyrzuca i nie trzeba ich prać. Jednak pielucha tetrowa ma wiele innych zalet. Co ciekawe, dzieci bardzo często przywiązują się do takiej pieluszki, lubią się do niej przytulać, czuć jej miękkość i przyjemny dotyk. Ma też wiele innych funkcji; wycieranie zabrudzonej buzi dziecka, nakrycie nóżek itp.

Sprawdź ofertę na https://pupus.pl/pol_m_Pieluchy-tetrowe-219.html