Jak wybrać prześcieradło?

Odpowiednio dobrane prześcieradła i podkłady na łóżko sprawią, że stanie się ono dużo bardziej komfortowe. Są one wykonywane z przeróżnych tkanin, a każda z nich posiada inne właściwości. Zakup pościeli powinien być zatem dobrze przemyślany.

Jak wybrać prześcieradło idealne?
Kluczowym czynnikiem cechującym dobre prześcieradła jest materiał, z którego zostały one wykonane:
– bawełniane – nie powodują podrażnień, są odporne na zagniecenia i pozwalają skórze oddychać;
– satynowe – są niesamowicie miękkie i przyjemne dla skóry oraz zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza;
– frotte – prześcieradła są przyjemne i miękkie, oraz dobrze chłoną wilgoć;
– jersey – miękkie i delikatne, zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza;
– flanelowe – są miękkie i delikatne oraz doskonale grzeją.
Istotna jest również gramatura prześcieradła, co oznacza ilość splecionych włókien na metr kwadratowy tkaniny. Im wyższa gramatura tym produkt jest grubszy i bardziej odporny na uszkodzenia. Idealne prześcieradło to takie, które idealnie otuli materac łóżka. Przed dokonaniem zakupu należy dokładnie zmierzyć zarówno wielkość jak i jego wysokość, ponieważ zwykle różnią się one wymiarami w zależności od producenta.

Z gumką czy bez gumki?
Wszystko zależy od tego na jakim łóżku zamierzamy go używać. Posiadając sypialniane łózko z materacem, zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem będzie prześcieradło z gumką. Dzięki niej będzie ono zawsze na swoim miejscu. Śpiąc na narożniku czy kanapie, może się okazać, że założenia prześcieradła z gumką będzie niemożliwe, wtedy warto wybrać opcję bez niej.

Podkład na łóżko
Kupując pościel na łózko, nie może zabraknąć podkładu higienicznego. Ochroni on materac przed zalaniem czy zabrudzeniem, nie podrażniając przy tym skóry. Można go prać w pralce, dzięki czemu zawsze będzie czysty i pachnący.
Kupując prześcieradło warto wybrać to, które wykonane jest z materiału odpowiadającemu indywidualnym potrzebom jego właściciela. Należy pamiętać, że powinno ono być nie tylko komfortowe, ale również ładne, ponieważ jego wygląd doda atrakcyjności sypialni co wpłynie korzystnie na jakość snu.