Zdrowie w płynie

Stolica wygląda bardzo zdrowo. Od samego prezydenta, przez urzędników, aż po zwykłych mieszkańców — większość ludzi dba o swoje zdrowie i urodę. Świeże soki Warszawa włącza do swojej diety już od dawna. Jest to bardzo dobry zwyczaj, gdyż właśnie one dostarczają odpowiedniej ilości witamin i wartości odżywczych, tak bardzo potrzebnych dla prawidłowego odżywiania się, dla zdrowej i pięknej sylwetki.

Dieta z soków ma zastosowanie nie tylko w sferze dbałości o sylwetkę czy odchudzanie. Nie jest też domeną sportowców oraz tych, którzy dbają o prawidłowe odżywianie. Okazało się, że bardzo skuteczny jest także detoks sokami. Działa on detoksykacyjnie oraz wzmacnia osłabiony ciągami narkotycznymi lub alkoholowymi organizm. Tak więc soki są dobre także dla tych, którzy mają w organizmie pełno toksyn i chcą się ich z niego pozbyć. Dodatkowo zyskają dzięki nim substancji, które zamiast szkodzić organizmowi, zaczną go wspierać od wewnątrz i pomogą mu wrócić do naturalnej równowagi.

Soki świeżo wyciśnięte można nabyć w specjalnych pijalniach soków, jednak często spotkamy je także w kawiarniach i barach, a także poważnych restauracjach. Bardzo łatwo można je także przyrządzić w domu. Wystarczy do tego celu sokowirówka lub blender z przystawką, świeże — koniecznie umyte — owoce i warzywa oraz nieco czasu i dobrych chęci. Oczyszczone składniki zwykle nie wymagają obierania ich ze skórki, pod którą gromadzi się najwięcej witamin. Te jednak, które zwykło się obierać, należy pozbawić skórki. Owoce i warzywa przed włożeniem do sokowirówki powinno się nieco rozdrobnić. Gotowy sok należy wypić niedługo po wykonaniu, ewentualnie przechowywać maksymalnie 24 godziny w lodówce.

Dobrze by się stało, gdyby dieta z soków rozpowszechniła się także poza stolicę. Dlatego warto popularyzować picie świeżych soków i zachęcać do ich spożywania naszych znajomych i współpracowników. Razem, możemy zadbać o zdrowie całych naszych społeczeństw lokalnych, tylko musimy działać. A więc do dzieła — pijmy soki!

Więcej informacji na temat diet sokowych znajdziesz w naturacoldpress!