Rośliny filtrujące powietrze w pomieszczeniach

Rośliny to doskonała ozdoba w każdym pomieszczeniu. Warto wybierać gatunki, które dodatkowo wykazują korzystne działanie. Rośliny filtrujące powietrze to doskonały wybór, gdyż powietrze z biegiem czasu jest coraz bardziej zanieczyszczone. 

Rośliny oczyszczające powietrze i ich niewątpliwe zalety

Lakiery, które zostały użyte do stworzenia poszczególnych mebli nawet z biegiem czasu mogą wydzielać trujące substancje. Wszechobecny smog źle wpływa na samopoczucie i układ oddechowy dlatego warto wybierać naturalne rozwiązania aby oczyścić powietrze w swoim mieszkaniu. 

Kwiaty filtrujące powietrze dostępne są między innymi w kwiaciarniach, sklepach internetowych, dyskontach a także w marketach ogrodniczych. W zależności od gatunku różnią się one wielkością, formą i kolorem. Ceny poszczególnych gatunków nie są wygórowane, dzięki czemu każdy może pozwolić sobie na taką inwestycję.

Kwiaty filtrujące powietrze i ich najciekawsze gatunki

Jednym z najpopularniejszych kwiatów, które wykazują dobroczynne właściwości jest skrzydłokwiat. Charakteryzują go delikatne białe listki w okresie kwitnienia. Niestety należy trzymać go z dala od zwierząt domowych, gdyż może okazać się on dla nich trujący. Kolejnym popularnym kwiatem, który można nabyć za zaledwie kilka złotych jest paprotka. Jej delikatne listki sprawiają, że doskonale pasuje ona do pomieszczeń urządzonych w wielu różnych stylach. Należy jednak pamiętać aby ją właściwie pielęgnować. Liście dobrze jest co kilka dni delikatnie zraszać wodą o pokojowej temperaturze. Paproć nie lubi zbyt ciepłych pomieszczeń. Doskonale nadaje się ona do sypialni, łazienki bądź przedpokoju. Poszukując rośliny, która będzie efektowna najlepszym wyborem jest dracena. Jej rozmiary mogą osiągać nawet 200 centymetrów. Aby uniemożliwić jej nadmierny wzrost należy posadzić ją do donicy o odpowiednich rozmiarach i właściwie pielęgnować. Doskonale oczyszcza ona powietrze z różnorodnych toksyn.

Rośliny oczyszczające powietrze w domu dobrze jest umieszczać na parapetach, stolikach bądź na biurku. Tego typu roślina do doskonały pomysł na prezent. Podarowana w pięknej doniczce z pewnością będzie trafionym upominkiem. Od kilku sezonów hitem jest monstera, która swoją nietypową nazwę zawdzięcza liściom, o specyficznym kształcie i wielkości. Jej motyw umieszczony jest na tkaninach.